Seria „ Mamo, tato, nudzi mi się…” – gdzie schować wakacyjne skarby?


słoik - jak ozdobić

Muszelki, piasek, kolorowe kamyki – to pamiątki, które wśród dzieci są szalenie popularne. Niestety przywożone w dużych ilościach, lubią lądować na dywanie, za kanapą lub pod łóżkiem.

Można temu zaradzić (lub przynajmniej podjąć taką próbę) i jeszcze zanim maluch wyjedzie na kolonię lub do babci, przygotować razem z nim słoiki i torebki przeznaczone do przechowywania tego typu pamiątek.

Zanim przystąpicie do działania, zadbajcie o miejsce, w którym będziecie pracować. Do zabezpieczenia stołu możecie wykorzystać stare gazety, w przypadku podłogi sprawdzi się folia. Dzięki temu, nie będziesz martwiła się o to, że farba, która miła posłużyć do zdobienia słoików, może trafić na nowe panele.

Miejsce gotowe? No to działamy.

Do ozdabiania słoików możesz wykorzystać: sznurki, wycinanki, guziki, patyczki, niewielkie kamyki, modelinę, kolorowe kartki, farbki, suszone kwiaty (czyli wszystko to, co nie jest ci już do niczego potrzebne).

 

słoiki

 

Pierwszym ze sposobów jest przyklejenie do słoika, wyciętego z taśmy klejącej, wybranego motywu. Dobrze sprawdzają się proste wzory takie jak serduszka, kwiatki, czy kółka. Co dalej? Pokryj całą powierzchnie słoika farbą w ulubionym kolorze dziecka. Po wyschnięciu odklej taśmę. Motyw możesz dodatkowo obrysować lub domalować do niego kilka szczegółów. Pierwszy słoik gotowy.

 

słoiki

Do ozdabiania kolejnego możesz wykorzystać, zebrane podczas poprzednich wakacji dziecięce skarby. Mam tu na myśli różnego rodzaju muszelki, kamyczki i kwiatki. Wystarczy, że pomożesz dziecku przymocować je w odpowiednim miejscu. Do tego celu możesz użyć kleju na gorąco.

 

słoiki

 

Słoiczki sprawdzą się jako miejsce do przechowywania muszelek i piasku. W przypadku suszonych kwiatów, pocztówek, znaczków, naklejek sprawdzą się też papierowe torebki. Poniżej znajduje się zdjęcie, dzięki któremu dowiesz się, w jaki sposób możesz zrobić je samodzielnie. Torebki można wykonać z papieru do pieczenia (są wtedy jednak bardzo delikatne i trzeba na nie uważać), kartek z bloku rysunkowego lub technicznego. Przy sklejaniu boków można użyć zwykłego kleju do papieru lub dwustronnej taśmy klejącej. Maluch może torebkę pokolorować, ozdobić naklejkami, doczepić kolorowe wstążki. Wszystko według jego uznania.

 

torebka z papieru jak zrobić

 

jak zrobić torbę z papieru

Miłego popołudnia 🙂

Kamila

 

 

Zapisz

Poprzedni Seria „Mamo, tato, nudzi mi się…” – bransoletki przyjaźni
Kolejny W to bawiliśmy się 20-30 lat temu. Które zabawy pamiętasz?

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *