Pomysły na dodatkowy prezent dla przyszłej pary młodej + drzewko ślubne do druku


drzewko ślubne do druku

Każdy, kto brał udział w przygotowaniach tak ważnej imprezy jak wesele, zdaje sobie sprawę z tego, z jak dużym stresem jest to związane. Lista spraw, które należy załatwić wydaje się nie mieć końca. 

Tu pobierzesz drzewko slubne

 Zaproszenie gości, zarezerwowanie sali, ustalenie menu, wybranie odpowiedniej muzyki to te czynności, które wydają się dla wszystkich dosyć oczywiste. Jednak poza tymi kluczowymi pozycjami są także te, które czasami umykają naszej uwadze. Mam tu na myśli przygotowanie podziękowań dla rodziców, dekorowanie kościoła, stworzenie drobnych upominków dla gości, przygotowanie toastów, itd. Zdarza się, że w natłoku obowiązków młodzi zapominają o tym, by zrobić coś, co w późniejszym czasie, dla nich samych, będzie stanowiło pamiątkę tak ważnego w ich życiu dniu.

Na szczęście, para młoda ma nas – znajomych, którzy zadbają, by takiej pamiątki nie zabrakło. Poniżej znajdziecie trzy propozycje, które można przygotować zarówno w większym, jak i mniejszym gronie. Wymagają sporo pracy, ale w zamian, mają szansę dostarczenia sporej dawki wzruszeń.

Prawie jak w kinie

Pierwszą opcją jest wykonanie krótkiego filmu, który będzie miał premierę podczas weselnego przyjęcia lub poprawin. Na ten moment sala weselna powinna zamienić się w salę kinową. Aby podkreślić klimat filmowego świata, goście oraz para młoda mogą otrzymać porcję popcornu lub tekturowe okulary przypominające te, do oglądania filmu w technologii 3D. Film można wyświetlić na białym ekranie lub jasnej, jednolitej ścianie. Pamiętajcie aby przetestować tę opcję jeszcze przed przyjęciem weselnym.

Co może stanowić tematykę filmu? Jeżeli z młodą parą przyjaźnicie się od lat (a podejrzewam, że tak jest) możecie wykorzystać zdjęcia ze wspólnych wycieczek, spotkań, poprzeplatać je wypowiedziami osób, które powiedzą kilka miłych słów na temat przyszłej panny młodej lub pana młodego, wykorzystajcie zabawne (ale nie krępujące!) opowieści oraz życzenia. Możecie też wcielić się w rolę głównych bohaterów uroczystości i zaprezentować, w jaki sposób będzie wyglądało ich przyszłe życie. Kolejną opcją jest stworzenie 10 porad  (pięć dla pana młodego i pięć dla panny młodej) na temat tego, jak radzić sobie w kryzysowych momentach małżeństwa. Przy tego typu niespodziankach trzeba pamiętać, że całość ma być nie tylko zabawna, ale przede wszystkim miła. Weźcie pod uwagę to, że film będzie oglądała cała rodzina oraz osoby reprezentujące różne poglądy oraz wartości.

Jak przygotować film?

  • Sprawdźcie czym będziecie nagrywali. W czasach, w których niemal każdy ma telefon z miliardem funkcji, znalezienie odpowiedniego sprzętu, nie powinno stanowić większego problemu.
  • Wytypujcie jedną lub dwie osoby odpowiedzialne za przygotowania scenariusza. Wymyślanie wszystkiego na bieżąco może znacząco wydłużyć pracę oraz spowodować masę problemów. Przy tej okazji warto zapoznać się z darmowym programem przeznaczonym do pisania scenariuszy CELTX.
  • Wyznaczcie termin, w którym nagracie poszczególne sceny. Nie odkładajcie nagrywania na ostatnią chwilę.
  • Stosunkowo prostym w obsłudze programem do montażu jest Sony Vegas. Jego podstawowych funkcji nauczycie się w ciągu kilku godzin. Szybkie cięcia sprawdzą się przy takich produkcjach idealnie.
  • Nie zapomnijcie o wypożyczeniu ekranu oraz rzutnika. Przetestujcie cały pokaz jeszcze przed rozpoczęciem weselnego przyjęcia. Sprawdzicie obraz i głos.
  • Na koniec filmu nie zapomnijcie pokazać jak od kulis wyglądała cała produkcja filmu. Wybierzcie kilka scen budzących największe rozbawienie.
  • Postaracie się, by cały pokaz nie trwał więcej niż 5-10 minut. Inaczej film może stać się nieco nużący.

Jak zrobić drzewko ślubne?

Coraz bardziej popularną pamiątką stają się drzewka ślubne. W jaki sposób je przygotować? Na bloku o formacie A3 narysować korzeń drzewa oraz rozchodzące się z niego liczne gałęzie. Goście, którzy przybędą na uroczystość będą mogli albo składać odciski palców albo podpisywać się zielonymi pisakami. Dzięki temu wokół gałęzi powstanie zielona korona. Jeżeli zdecydujecie się na opcję z odciskami, pamiętajcie o przygotowaniu farby przeznaczonej właśnie do malowania palcami, wilgotnych chusteczek oraz  pojemnika, do którego będzie można dyskretnie je wyrzucić. Nie chcemy przecież, by goście poplamili swoje stroje. Po wyschnięciu farby, powstały obraz można umieścić w antyramie, a następnie zawiesić na ścianie.

Jeżeli nie macie plastycznych zdolności, możecie wykorzystać drzewko przygotowane przez nas (a dokładniej przez Adę).

Popilnuję waszych dzieci… czyli specjalne bony

Małżeństwo to przede wszystkim piękne chwile spędzane we dwoje. Czasem jednak może dojść do sytuacji, w których przydałaby się obecność osób trzecich. Dlatego zaproszeni goście mogą wypisać specjalne bony, które zostaną wykorzystane w momencie wybranym przez młodą parę. Co może znaleźć się na specjalnych karteczkach?  Pilnowanie dzieci, dowóz rosołku po całonocnej imprezie, pomoc w urządzaniu mieszkania, malowanie ścian, sadzenie kwiatów w ogrodzie, przygotowanie tortu na pierwsze urodziny dziecka, wspólny wypad na ryby itp. Może być zabawnie, może być wzruszająco. Pamiętajcie, by pod konkretnymi obietnicami się podpisać. Wszystkie kartki należy umieścić we wcześniej przygotowanej skrzynce.

 

Miłego Popołudnia 🙂

Kamila

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Poprzedni Szydełko dla początkujących. Od czego zacząć?
Kolejny W domu niedźwiedzia. O tym jak powstają „meble prosto z lasu”.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *