Siedem rzeczy, które warto zrobić do końca wakacji


rzeczy, które warto zrobić do końca wakacji

Do zakończenia wakacji pozostały dwa tygodnie, do początku jesieni – pięć. Wykorzystaj nadchodzące dni na wszystkie te atrakcje, na które nie masz czasu podczas roku szkolnego. Odwiedzaj przyjaciół, ucz się nowych rzeczy, podróżuj i ciesz się dobrą pogodą i pozytywną energią. Skorzystaj też z naszej listy 🙂

  1. Oglądanie filmów w plenerze

W wielu miejscowościach organizowane są seanse filmowe na świeżym powietrzu. Warto z nich skorzystać. Dlaczego? Zyskujesz okazję do nadrobienia filmowych zaległości, spędzenia czasu w gronie przyjaciół oraz możliwość poszerzenia grona swoich znajomych. Tego typu spotkania są znacznie przyjemniejsze od samotnego siedzenia przed ekranem telewizora. Nawet tego największego.

  1. Zorganizowanie spływu kajakowego

Wbrew pozorom organizacja jednodniowego spływu nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy zebrać grupę znajomych, wybrać odpowiadającą nam trasę oraz zadzwonić do firmy wypożyczającej kajaki. Z moich doświadczeń wynika, że koszt takiej przygody zamyka się w 35 zł za osobę. Z takiej wycieczki wrócicie zmęczeni fizycznie, ale wypoczęci psychicznie. Obserwacja przyrody, świeże powietrze i otoczenie przyjaciół potrafią zdziałać cuda.

rzeczy, które warto zrobić do końca wakacji

  1. Nocna obserwacja nieba

Jest to punkt, którego nigdy sobie nie odmawiam. Zazwyczaj ma to miejsce 12 sierpnia. Dlaczego akurat wtedy? Po pierwsze, mam wtedy urodziny, więc pamiętam o tej dacie, pod drugie to wtedy ma miejsce „noc spadających gwiazd”. Jeżeli macie ochotę skorzystać z tej propozycji, wybierzcie miejsce oddalone nieco od miasta. Im ciemniejsza będzie przestrzeń, w której się znajdziecie, tym łatwiej dostrzeżecie pojawiające się na niebie perseidy. Oczywiście na nocą obserwację można wybrać się także w innym terminie. Zabierzcie ze sobą koce i coś ciepłego do jedzenia.

  1. Jednodniowa wycieczka

Jeżeli nie możecie pozwolić sobie na dłuższy urlop, zdecydujcie się na jednodniowy, aktywny wypoczynek. Wybierzcie miejsce, w  które możecie dotrzeć w mniej niż  trzy godziny. Dzięki temu wyjeżdżając o godzinie 7 rano, już o 10 będziecie na miejscu. To sprawi, że będziecie mieli sporo czasu, by zwiedzić wybrane miasto, wybrać się na pieszą wędrówkę lub popływać w jeziorze.  Nawet krótka zmiana otoczenia pozwali odpocząć i odciąć się od codziennych spraw.

rzeczy, które warto zrobić do końca wakacji

  1. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w twoim mieście

Wakacje to moment, w którym mamy szansę skorzystania z ciekawych wykładów, warsztatów oraz spotkań organizowanych przez ludzi ze świata filmu, muzyki, czy sztuki. To czas, w którym odbywają się liczne spektakle, uliczne przedstawienia teatralne, miejskie wystawy fotograficzne itd. Warto poświęcić chwilę i sprawdzić, jakie ciekawe inicjatywy mają miejsce tuż obok nas. Zazwyczaj informacje tego typu można znaleźć na stronach internetowych urzędów miasta lub ośrodków kultury.

  1. Naucz się czegoś nowego

Lato to dobry moment, by skupić się na nabywaniu nowych umiejętności. Jeżeli zawsze miałaś ochotę nauczyć się nowego języka, przygotować potrawę charakterystyczną dla kuchni japońskiej,  zagrać na gitarze lub wydziergać swój pierwszy szal – zrób to teraz. Wykorzystaj fakt, że słońce późno zachodzi, a Ty masz więcej energii niż zazwyczaj.

  1. Odwiedź lub zaproś przyjaciół, których dawno nie widziałaś

W okresie od września do czerwca jesteśmy zarzucani całą masą obowiązków. Pilne projekty, kursy, szkolenia – to wszystko sprawia, że zaniedbujemy relacje z bliskimi. Wybierzcie się razem na rowerową wycieczkę, pograjcie w kosza lub zwyczajnie umówcie się na kawę i poplotkujcie. Prawdziwy kontakt z drugim człowiekiem, w czasach, w których często rządzi wirtualna rzeczywistość jest na wagę złota.

Miłego popołudnia 🙂

Zapisz

Poprzedni All inclusive to nie wszystko. O tym, dlaczego czasami warto skorzystać z innej opcji.
Kolejny Wakacyjny niezbędnik – torba na plażę

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *