Piszemy list do Mikołaja – pobierz świąteczny papier do pisania listów (PDF)


list-do-swietego-mikolaja

Boże Narodzenie to czas pełen magii, czas szczególnie wyczekiwany przez najmłodszych. Niektóre dzieci już w listopadzie dopytują się, jak długo trzeba jeszcze czekać na starszego pana z brodą. 

Aby umilić im oczekiwania, przygotowałyśmy specjalne zadanie. I specjalną niespodziankę.

Zanim będziemy mogli w pełni cieszyć się świąteczną atmosferą minie jeszcze trochę czasu. Istnieje jednak kilka spraw, które możemy zrobić już teraz. Są nimi: m.in. stworzenie adwentowego kalendarza, przetestowanie przepisu na pierniki oraz napisanie świątecznego listu.

list-do-swietego-mikolaja

List do Mikołaja – pobierz tutaj

Pisanie listów może być bardzo przyjemne. To szansa na miłe, rodzinne wykorzystanie wolnego czasu, w trakcie którego możemy dowiedzieć się m.in. tego, co jest największym marzeniem naszych dzieci. Całą sytuację możemy potraktować też jako pretekst do rozmowy na temat świąt i obchodzonych w naszych domach tradycji. To też dobry sposób na odciągnięcie malucha od telewizora i komputera.

list-renifer

Chcąc ułatwić całe zadanie, przygotowałyśmy specjalny, świąteczny papier, na którym można napisać wspomniany list. Wystarczy kliknąć w to miejsce: List do Mikołaja , pobrać plik i wydrukować. Papier tak jak pozostałe projekty graficzne został przygotowany przez Adę. Mamy nadzieję, że reniferek, przypadnie Wam i Waszym dzieciom do gustu.

list-do-świetego-mikołaja

Pamiętajcie, że tego typu zajęcie można połączyć z innymi przyjemnościami: słuchaniem nastrojowej muzyki, pieczeniem ciastek, czy tworzeniem dekoracji. A ! Jeszcze jedno! List mogą pisać nie tylko dzieci. W końcu wierzycie w Świętego Mikołaja prawda? 🙂

Poprzedni Jak zrobić sowę na szydełku? Amigurumi dla początkujących.
Kolejny Zimowe ozdoby – bałwanek na szydełku (schemat)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *