Szydełkowe inspiracje. Pięć najważniejszych projektów.


na_szydełku

Lista szydełkowych prac, które chciałabym zrobić stale się powiększa. Foldery z inspiracjami pełne są nowych wzorów, modeli i kształtów. Nic dziwnego skoro na samym Instagramie każdego dnia, pojawia się tak wiele zdjęć. A pamiętajmy, że istnieje jeszcze Pinterest, Facebook, YouTube, mnóstwo świetnych blogów i stron, które proszą się o regularne odwiedziny. Jak w tym wszystkim się nie pogubić i wybrać projekt idealny?

Jednym ze sposobów jest podzielenie folderów związanych z rożnego rodzaju inspiracjami na kategorie: dodatki do domu, ubrania, koce i pledy, maskotki, chusty. Możemy też pomyśleć o podziale według pór roku.Czego innego szukamy przecież zimą, a czego innego latem.

Pamiętajcie, by każdy plik dokładnie opisać. Dzięki temu nie spędzicie zbyt dużo czasu na zastanawianiu się, w którym miejscu znajdziecie kocyk w gwiazdki, a w którym sweter w paski.

W każdej kategorii warto zaznaczyć od jednego do trzech projektów, podobających się nam najbardziej. Nie ma się co oszukiwać – wszystkiego i tak nie będziemy w stanie zrobić. 

Na mojej liście prac , które KONIECZNIE chciałabym zrobić znajdują się obecnie:

Lala dla siostrzenicy 

Zawsze podziwiałam dziewczyny, które tworzą cudowne zabawki dla najmłodszych. Moją uwagę przyciągały przede wszystkim zdjęcia lalek składającymi się z kilkunastu misternie tworzonych elementów.

Uważałam, że stworzenie takiej zabawki, to świetny sposób nie tylko na obdarowanie jakiegoś malucha, ale także na podszkolenie swoich własnych umiejętności.

Przyznam się, że cieszę się z tego, że córka mojej siostry powoli zaczyna interesować się takimi przytulankami. Czuję, że w najbliższym czasie szanse na bycie ulubioną ciocią znacznie wzrosną 😉

Wzór, który podoba mi się najbardziej:

Molly doll crochet pattern

 

Narzuta na łóżko

Teoretycznie zrobienie nowej narzuty nie wydaje się zbyt skomplikowanym zadaniem. Wystarczy przecież powtarzanie pewnej sekwencji ruchów określoną (czytaj bardzo dużą) ilość razy. No właśnie. O to powtarzanie chodzi. Niestety, o ile bardzo bym chciała, by w mojej sypialni zrobiło się przytulniej, to świadomość tego, że przez kilkanaście dni będę zajmowała się wyłącznie jednym projektem, sprawia, że zabrać do pracy już mi się tak bardzo nie chce. Wiem, że po początkowej ekscytacji wynikającej ze zrobienia kilku początkowych rzędów, będę marzyła o tym, by zabrać się już za coś zupełnie innego – najlepiej za coś, co pozwoli mi zobaczyć ostateczny efekt w bardzo krótkim czasie.

Mimo wszystko, wybrałam kilka idealnych wzorów.

 

Wielkanocny królik

Do świąt jeszcze dużo czasu. Jednak już teraz na rożnego rodzaju blogach można zaobserwować wysyp wzorów na baranki, króliczki, pisanki, kaczuszki itd. Trzeba przyznać, że strasznie kusi mnie zrobienie kilku z nich. Postaram się jednak ograniczyć swoje zapędy i wykonać tylko jednego wielkanocnego królika. No dobra, królika i owieczkę.

 królik-wzór

owieczka-wzór

 

Plecak na wakacyjne wędrówki

Szydełkowe plecaki to było coś, w czym od razu się zakochałam. Chodzi mi o te najprostsze, wykonane zwykłymi półsłupkami. Zupełnie nie rozumiem dlaczego jeszcze takiego nie zrobiłam. Sznurek bawełniany i dobrane do niego szydełko, od dawna czekają na półce.  

Pareo

Ostatnia rzecz na mojej liście to chusta lub pareo, którym będę mogła owinąć się nad brzegiem basenu lub podczas spaceru po plaży. W tym ostatnim przypadku jeszcze nie zdecydowałam się na konkretny wzór. Ciągle szukam tego idealnego. Jeżeli macie swoje ulubione motywy, podzielcie się nimi ze mną 🙂 Będę wdzięczna.

Poprzedni Twój kot pokocha Cię jeszcze mocniej. 10 powodów, dla których warto zacząć szydełkować
Kolejny Zaczynamy szydełkować - jak zrobić pętelkę początkową, łańcuszek, słupki i półsłupki?

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *