Ach śpij kochanie… Łapacz snów w trzech krokach


łapacz-snów

Uwielbiam spać. Moje oczy zamykają się zaraz po przyłożeniu głowy do poduszki. Mogę zasnąć dosłownie wszędzie. W kuchni, w autobusie, w kinie. Miejsce nie ma znaczenia. Koszmary zdarzają mi się niezwykle rzadko. Jeżeli chodzi o sen, mogłabym dostać złoty medal w każdym związanym z nim konkursie. Mimo tak dobrych wyników, postanowiłam podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Stworzyłam własny łapacz snów.

jak-zrobić-łapacz-snówPisząc „własny” zależy mi na podkreśleniu tego, że nie stosowałam się zbytnio do ogólnie przyjętych reguł. Zgodnie z dawnymi wierzeniami, podczas tworzenia łapacza snów powinniśmy wykorzystać orle lub sowie pióra. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić procesu ich zdobywania ;). Zakradanie się nocą do lasu zdecydowanie nie jest w moim stylu. W poniższej instrukcji ograniczę się zatem do tego, co możemy znaleźć w pasmanterii. Niech orle i sowie pióra zostaną tam, gdzie są.

łapacz-snów

Skoro nie pióra sowy, to co?

Czego będziesz potrzebowała?

⦁ Metalowej obręczy — jej rozmiar zależy wyłącznie od twoich upodobań. Możesz wykorzystać zarówno mniejsze, jak  i większe modele, a następnie połączyć je w spójną całość. Obręcze bez problemu kupisz na Allegro. Kosztują kilka złotych.
⦁ Włóczki — wybrałam taką, o grubości około 165 mt w 50g. Kordonek zdecydowanie nie jest dobrym wyborem. Owinięcie nim obręczy zajmie Ci całą wieczność.
⦁ Kolorowe wstążki o różnej szerokości
⦁ Koraliki lub cekiny
⦁ Piórka
⦁ Igła dziewiarska — sprawi, że praca zostanie wykonana znacznie szybciej
⦁ Nożyczki

jak-zrobić-łapacz-snów

łapacz-snów

Jak zrobić łapacz snów? Wystarczą trzy kroki.

Pierwszym krokiem jest owinięcie metalowej obręczy włóczką w wybranym przez nas kolorze. Tak naprawdę jest to najbardziej czasochłonny etap pracy. Po wykonaniu kilku ruchów będziesz doskonale rozumiała, dlaczego odradzałam użycie kordonka.

jak-zrobic-lapacz-snow

Krok drugi. Pora na wykonanie tradycyjnej siateczki. Zanim zaczniesz, nawlecz igłę. Przekładanie włóczki będzie łatwiejsze.

Zaczynamy od zawiązania zwykłego supełka. Następnie układamy włóczkę NA naszej obręczy. Powinna być naprężona. Następnie przeciągamy ją w sposób widoczny na obrazkach. Czynność powtarzamy. Odstępy pomiędzy powstającymi przestrzeniami powinny być równe. Dzięki temu cała praca będzie wyglądała estetycznie.

jak-szybk-zrobic-lapacz-snow
Drugie okrążenie wykonujemy niemal w identyczny sposób. Tym razem włóczkę zahaczamy o włóczkę tworzącą okrążenie numer jeden.
Czynność kontynuujemy aż do momentu, w którym na środku koła zostanie tylko mały otworek.

indiański-łapacz-snów

łapacz-snówKrok trzeci. Przechodzimy do najprzyjemniejszego etapu. Zaczynamy dekorowanie. Możemy poszaleć i przyczepić do łapacza różnego rodzaju wstążki i wstążeczki. Na tym etapie możemy też poprzyczepiać sznureczki z nawleczonymi na nie piórkami.

łapacz-snów

Jeżeli mamy ochotę, możemy przygotować, w identyczny sposób także drugi, trzeci, a nawet piąty łapacz.Połączone ze sobą będą stanowiły piękną ozdobę zarówno w domu, jak i ogrodzie.

łapacz-snów-jak-zrobić

Kilka przydatnych wskazówek

– Wybieraj materiały w podobnych kolorach. Dzięki temu cała praca będzie spójna i estetyczna
-Pomyśl o stylu, w jakim ma być wykonana twoja praca. Możesz zdecydować się na bardzo kobiecy, subtelny, udekorowany delikatnymi piórkami lub zdecydować się na taki w stylu indiańskim. Wystarczy, że przy tworzeniu łapacza wykorzystasz drewniane korale, rzemyki oraz stosunkowo długie pióra.
-Stworzenie ozdoby bez użycia igły dziewiarskiej jest możliwe. Przekładanie nitki przez coraz mniejsze otwory może jednak wymagać pomocy. Poproś o to swoje dzieci lub osoby, o wyjątkowo smukłych dłoniach 😉

Kolorowych snów

Poprzedni Szydełkowe wzory dla początkujących (schemat, opis i zdjęcia)
Kolejny Nauka szydełkowania — wzory idealne dla początkujących (siateczka)

5 komentarzy

 1. Avatar
  Kasia zaplanowana.pl
  07/07/2018
  Odpowiedz

  Piękny! Sama jakoś nigdy nie posiadałam łapacza snów, ale muszę przyznać, że Twój prezentuje się wybornie. Bardzo ładny i prosty w wykonaniu.

 2. Avatar
  Kasia zaplanowana.pl
  07/07/2018
  Odpowiedz

  Piękny, muszę przyznać, że sama nigdy nie miałam łapacza snów, ale Twój prezentuje się wybornie i do tego jest łatwy do wykonania.

 3. Avatar
  Ula H.
  08/07/2018
  Odpowiedz

  Wspaniały kursik !!! Przejrzysty i zrozumiały !!! Nigdy nie marzyłam o łapaczu snów, ale teraz, gdy wiem jak go wykonać od razu zapragnęłam go mieć. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję :))

 4. Avatar
  Marta
  10/07/2018
  Odpowiedz

  Muszę spróbować zrobić takie łapacze swoim dziewczynkom ? sa cudowne i nie sadzilam, ze tak proste w przygotowaniu 🙂

 5. Avatar
  Kinga Kulczycka
  10/07/2018
  Odpowiedz

  Piękne kolorowe piórka! Super pomysł z tymi łapaczami!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *