Kreatywne Wyzwanie – SZYDEŁKO (część trzecia – kwadraty babuni)


Jak zrobić kwadraty babuni

Witam w kolejnej, trzeciej części wyzwania. Dziś wykorzystamy wszystkie informacje, które pojawiły się do tej pory i zrobimy swoją pierwszą szydełkową prace. Będą to tzw. kwadraty babuni. Wybrałam taki motyw z kilku powodów. Po pierwsze ze względu na jego uniwersalność. Kwadraty babuni możemy ze sobą łączyć i dzięki temu tworzyć różnego rodzaju szaliki, poduszki, narzuty, torebki. Możemy też poprzestać na jednym kwadracie i wykorzystać go jako podkładkę pod kubek. Wszystko zależy od tego, ile macie w sobie zapału i chęci.

Kolejnym powodem jest fakt, że kwadraty babuni możemy stworzyć niemal z każdej włóczki. Nie musicie iść zatem do sklepu na kolejne zakupy. Wzór jest stosunkowo prosty. Po jakimś czasie nawet nie będziecie musiały patrzeć na instrukcję.

Zdaję sobie sprawę z tego, że czytanie schematów może być dla osób początkujących problematyczne. Z tego powodu postanowiłam rozłożyć naszą pierwszą pracę na części i zrobić do niej dokładny opis uzupełniony zdjęciami. Dzięki temu bez problemu powinnyście sobie poradzić. Do wykonania kwadratów babuni potrzebna jest wiedza na temat tego, jak wykonać: łańcuszek, oczka ścisłe i słupki. Ich opis znajdował się w poprzednim mini e-booku. Jeżeli go przegapiłaś możesz nadrobić zaległości i przejść do poprzedniej części klikając w to miejsce –> podstawowe sploty.

Tu z kolei znajduje się trzecia i ostatnia porcja materiałów z tego wyzwania.

KREATYWNE WYZWANIE -E-BOOK-CZĘŚĆ TRZECIA -KWADRATY-BABUNI

 

Koniecznie daj znać, czy taka forma Ci odpowiada. Znajdziesz mnie m.in. na Instagramie na profilu @kreatywnebabki

Poprzedni Kreatywne wyzwanie nr 1 – SZYDEŁKO (część druga - podstawowe sploty)
Kolejny Jak zacząć przygodę z wyszywaniem? Kreatywne wyzwanie nr 2

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *