Kilka słów o tym co i gdzie znajdziesz :)


Dla kogo jest ta strona?

Jeżeli potrzebujesz chwili oddechu, dobrze trafiłaś 🙂

Żyjemy w świecie, w którym wszystko ma być szybciej, wyżej, lepiej, mocniej. To sprawia, że pozwalając sobie na odpoczynek jednocześnie walczymy z pojawiającymi się wyrzutami sumienia. No bo jak to, życie pędzi, a my nic nie robimy? Siedzimy na kanapie, popijamy herbatę i czytamy książkę? Tak nie może być.

A właśnie, że może.

Chcemy namówić Cię do tego, żebyś znalazła swoją odskocznię. Czynność, której wykonywanie będzie sprawiało czystą przyjemność. Coś, co będziesz robiła wyłącznie po to, by się zrelaksować. Nowe hobby nie musi prowadzić do założenia własnego biznesu, awansu zawodowego, wspięcia się na wyższy poziom. Nie musi być wykonywane perfekcyjnie. Ważne by dawało Ci radość i poczucie, że robisz coś dla siebie.

Powyższe założenie nie przekreśla jednak tego, że testowanie nowych rzeczy może mieć  (i naszym zdaniem będzie miało na pewno) pozytywny wpływ na twoje otoczenie. Po pierwsze Ty sama będziesz bardziej zadowolona, a to sprawi, że inaczej będziesz odnosiła się do ludzi wokół Ciebie. Po drugie umiejętności (zdobyte „przy okazji” testowania nowych zajęć) przydadzą się w codziennym życiu. Przyjemnie będzie przecież ozdobić mieszkanie własnoręcznie zrobionymi poduszkami, udekorować dziecięce łóżeczko zrobionym na szydełku miękkim kocem lub usiąść z przyjaciółmi przy grze planszowej.

Co i gdzie znajdziesz?

Strona została podzielona na trzy części. Pierwsza to wpisy, w których namawiamy do aktywnego odpoczynku, testowania nowych zajęć oraz pokazujemy, co my same lubimy robić w wolnym czasie.

Turoriale to miejsce, w którym znajdziesz przydatne instrukcje. Pokazujemy np. jak uszyć prostą poduszkę, ozdobić doniczki, przygotować album na zdjęcia.

Wywiady to miejsca, w których inne dziewczyny dzielą się z Wami swoją wiedzą i zainteresowaniami.

Ostatnia część to materiały do pobrania. Mamy dobrą wiadomość, jeżeli chcesz z nich korzystać nie musisz podawać swojego adresu e-mail. Wystarczy wejść w odpowiedni link i nacisnąć „drukuj”.

 

Dodatkowo wpisy zostały podzielone na kilka kategorii:

 

Uczymy się – pokazujemy, w jaki sposób zabieramy się do testowania nowych dla nas rzeczy. Śmiało możesz przyłączyć się do nauki.

Szyjemy – wszystkie rzeczy związane z maszyną do szycia

Dekorujemy – proste patenty na projekty typu DIY

Ćwiczymy – testujemy nowe zajęcia związane z aktywnością fizyczną

Odpoczywamy – wpisy dotyczące czasu spędzanego z rodziną, przyjaciółmi i samą sobą. 

Kamila i Ada